W warsztacie

W warsztacie

Jak w każdym zawodzie, tak też w pracy mechanika samochodowego należy przestrzegać określonych zasad BHP. Jest to ważne nie tylko od strony formalnej, ale ważne dla bezpieczeństwa samego fachowca.

Zanim zatem specjalista od samochodów przystąpi do pracy musi odziać się o odpowiednią odzież i buty a także jeśli wymaga tego dana czynność także rękawice, okulary i maskę. Zarówno mechanik jak i jego stanowisko powinno mieć wszystko przygotowane i w odpowiednich miejscach.

Fachowiec musi zadbać także o stan higieniczny i techniczny swoich narzędzi, urządzeń pomiarowych i maszyn jakie wykorzystuje w swojej pracy. Musi też zadbać o odpowiednie oświetlenie i przestrzeń do pracy. Rozwiązaniem to zapewniającym jest oferta https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/katalog/klimatyzatory-2-2 ,

W warsztacie nie może też być ani za gorąco ani zbyt zimno. Powinna być dobra wentylacja i dostęp do czystej, bieżącej wody.

Zarówno przy czynnościach z substancjami chemicznymi, takimi jak smary, oleje, lakiery, preparaty czyszczące i inne powinny być one wyraźnie opisane i oznakowane oraz zawsze uporządkowane na swoich wyznaczonych miejscach.

www.eaf.bydgoszcz.pl