Proces rehabilitacyjny

Proces rehabilitacyjny

Najczęściej kojarzy się z zabiegami fizykoterapeutycznymi, którym poddają się pacjenci po urazach układu ruchowego. Jest to najczęściej spotykany rodzaj rehabilitacji w naszym społeczeństwie. Proces ten polega na usprawnianiu zakłóconych funkcji organizmu, których uszkodzenie nastąpiło na skutek odniesionych urazów. Mogą one być następstwem wypadków drogowych, sportowych kontuzji, nieszczęśliwych upadków i innych zdarzeń.

Dysfunkcje organizmu wymagają natychmiastowej diagnozy i wdrożenia procesów leczniczych. Rehabilitacja jest zawsze rozłożona w czasie, ponieważ naprawianie doznanych szkód musi być prowadzone systematycznie i powoli przywracać do zdrowia. Jest skuteczne wtedy, gdy pod okiem wykwalifikowanego terapeuty chora osoba rzetelnie poddaje się zabiegom. Prowadzenie wczesnej rehabilitacji skutkuje często całkowitym powrotem do zdrowia, a u osób niepełnosprawnych podnosi ich sprawność fizyczną pozwalającą normalnie pracować i czynnie uczestniczyć w życiu społecznym.

kcrkalisz.pl Elegancka klasyczna suknia na wieczór koloru czarnego

Cały proces naprawczy ma sens wtedy, gdy biorą w nim udział lekarze różnych specjalności, rehabilitanci i sam chory. Jego mobilizacja i aktywność, pozytywne nastawienie do zaplanowanych ćwiczeń i chęć powrotu do pełni zdrowia przynoszą oczekiwane skutki i znacznie skracają cały proces leczenia. Wielu chorych ze stałymi dysfunkcjami korzysta cyklicznie z turnusów rehabilitacyjnych, na których kompleksowo zastosowane zabiegi w dużym stopniu poprawiają stan organizmu. Poprawa jest odczuwalna po wykonaniu całego cyklu zabiegowego przez kilka miesięcy.

http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy-kroczace.php