Pluginy WordPress

Pluginy WordPress

Najczęściej używaną platformą do prowadzenia własnego bloga jest WordPress. Jest to potężny system, który daje wiele możliwości. Między innymi można zainstalować wtyczki (rozszerzenia w języku polskim), które mogą dać absolutnie fantastyczne możliwości i funkcje na blogu. Niemniej jeśli jesteś nowy i dopiero zacząłeś używać WordPressa, może się to wydawać nieco skomplikowane. Musisz wiedzieć, czym jest wtyczka, jak i którą zainstalować.

To są dość trudne zagadnienia dla osoby początkującej, niemniej krok po kroku dojdziesz do wszystkiego, zwłaszcza że informacji i przewodników w sieci jest bardzo dużo. Czym zatem jest wtyczka? Najprościej porównać to z aplikacjami zainstalowanymi na telefonie komórkowym. Podobnie jak w przypadku telefonu z systemem iOS lub Android, na blogu działa WordPress. Ma wbudowane stałe funkcje, a możesz zainstalować ich znacznie więcej, aby udoskonalić blog. Tak jak instalujesz aplikacje, aby uzyskać dostęp do większej liczby funkcji w telefonie, instalujesz wtyczki, aby uzyskać dostęp do nowych narzędzi na swoim blogu.

W WordPressie można wybrać prawie 50 000 wtyczek, więc trudno na początku wiedzieć, co zainstalować, aby było to przydatne. Niektóre wtyczki są po prostu nonsensem i nie przynoszą żadnych korzyści. Inne wtyczki są tak duże, że spowalniają stronę. Ważne jest, abyś wiedział, którą wybrać oraz aby nie instalować więcej niż potrzebujesz. Istotne niuanse Pamiętaj, że wtyczki działają tylko wtedy, gdy korzystasz z WordPress.

org. Nie można zainstalować wtyczek na WordPress.com, czyli na stronie całkowicie darmowej. Część z wtyczek nich jest darmowa, niemniej o wiele większy wybór znajdziesz w sekcji płatnej. Wśród pluginów na WordPress, które są darmowe największym powodzeniem cieszą się wtyczki, które pozwalają na umieszczenie informacji na blogu o tym w jakich mediach społecznościowych istniejesz.

Przenoszą one łatwo czytelnika ze strony na przykład na konto Facebook. Kolejnym przydatnym pluginem jest kalendarz redakcyjny WordPress. Jedną z rzeczy, które powinieneś zrobić, to ustalić swój własny system blogowania. Zaoszczędzi to dużo czasu. Zaplanuj, co będziesz umieszczać na blogu dużo wcześniej i wprowadź to w kalendarz.

vlepki papierowe https://booklet.pl/oferta/vlepki-papierowe-pociete-na-sztuki Vlepki papierowe pocięte na sztuki - Dr

Tutaj możesz przypisać posty na blogu do określonych dni w kalendarzu, a jeśli chcesz przenieść na inny dzień, po prostu zmień datę. Możesz także edytować swoje posty za pomocą kalendarza. To jest naprawdę świetny plugin na WordPress, który powinieneś mieć.