Jak będziemy budować za kilka lat?

Jak będziemy budować za kilka lat?

Ze względu na zmiany wprowadzane przez europejskie władze, już wkrótce budownictwo jednorodzinne będzie wyglądało zupełnie inaczej niż dzisiaj. Wszystko za sprawą postępujących zmian klimatycznych i konieczności budowania coraz bardziej energooszczędnych i samowystarczalnych budynków.

Planowane zmiany wcale nie są tak odległą przyszłością jak mogłoby się nam wydawać. Już za pięć lat budowane domy jednorodzinne będą musiały spełniać warunki takie, jak jeszcze obecnie zaledwie niewielka liczba budynków wznoszona z myślą o niskim zużyciu energii.

Co oznacza to dla planujących budowę własnego domu? Przede wszystkim należy o wiele uważniej przyjrzeć się projektom, jakie proponują nam architekci. Choć część z nich już teraz zaczęła wycofywać ze sprzedaży dokumentacje, które niedługo będą przestarzałe, wiadomo, że nie wszyscy podchodzą do tej sprawy z taką skrupulatnością.

Konieczność uczynienia budownictwa jednorodzinnego bardziej energooszczędnym to także duże wyzwanie dla producentów materiałów budowlanych – obecnie w tej dziedzinie zachodzą bardzo duże zmiany.