Dzieci w reklamie

Dzieci w reklamie

W wielu reklamach widoczna jest postać dziecka. Dlaczego? Sporo osób odbiera dziecko jako niewinne, słodkie i kochane. Przypisywanie takich cech dzieciom wykorzystują przede wszystkim twórcy reklam. Udowodniono również, że te same skojarzenia występują w przypadku zwierząt.

Widżet buy box drukowanie naklejek warszawa https://booklet.pl/ Booklet - Producent naklejek, vlepek i etykiet samoprzylepnych

Nic zatem dziwnego, że w reklamie często zestawia się postać dziecka z małym zwierzakiem. Twórcy reklam robię niemal wszystko, żeby dziecko w reklamie prezentowało się jak najbardziej uroczo. Ma to na celu wywołanie u odbiorcy pozytywnych emocji, które następnie mogą być przypisane produktowi. Nic zatem dziwnego, że takie motywy często stosuje się w przypadku reklamowania produktów przeznaczonych dla maluchów.

Równie powszechne jest wykorzystywanie motywu w reklamie zabawek. Pozornie wydaje się, że jest to niewinna praktyka. Warto jednak pamiętać, że jej głównym zadaniem jest zmanipulowanie widza. To powoduje, że jesteśmy skłonni kupić produkt, który reklamowany jest przez dziecko.

To z kolei sprawia, że powinniśmy zachować czujność.

cera.kosmetyk.net.pl