Domowe maseczki do twarzy na lato

Domowe maseczki do twarzy na lato

W dobie mody na ekologię, domowa pielęgnacja twarzy ma coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego – często jest ona o wiele tańsza i skuteczniejsza niż profesjonalne kosmetyki. Zobaczmy więc przepisy na domowe maseczki do twarzy, które bez obaw możemy stosować latem. Dla posiadaczek cery suchej najlepsza będzie maseczka wykonana z winogron.

Rozgniecione owoce nakładamy na twarz, a po 15 minutach spłukujemy je zimną wodą. Dobrze sprawdzi się u nich również mieszanka startego selera, żółtka i soku z cytryny. Skóra zostanie po niej nie tylko dobrze nawilżona, ale też stonizowana. Nieco inne produkty do przygotowania maseczek powinny zastosować kobiety o cerze tłustej.

U nich najlepszy efekt da ogórek – wystarczy zetrzeć go na tarce. Skóra nabierze ładnego wyglądu również po maseczce z arbuza. Kobiety o cerze dojrzałej w maskach domowej roboty powinny wykorzystywać mleko, miód i migdały. Jeśli natomiast na naszej twarzy pojawiły się przebarwienia, z pomocą przyjdą nam truskawki, morele i olej lniany.

zabiegi na całe ciało