Dach – wymiana, czy naprawa

Dach – wymiana, czy naprawa

Dach to kluczowy element każdego budynku, to on chroni nas przed szkodliwymi skutkami przeróżnych zjawisk atmosferycznych, przez co narażony jest na największe zniszczenia. Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym konserwacja dachu i dbanie o jego należyty stan to nasze zadanie.

Najlepiej zorientować się we wszelkich ewentualnych kłopotach, zanim będzie za późno. Nie każda usterka dachu nadaje się do naprawy, czasami konieczna jest całkowita wymiana.

Naprawić można dach, w którym zauważyliśmy nieszczelności, gdy przecieka lub na suficie pojawiają się plamy wilgoci warto od razu wezwać specjalistę. Jeśli mamy do czynienia z dachem krytym papą z pewnością sobie poradzi.

Można zrobić łatę, bądź nawet ułożyć nowe pokrycie, co i tak będzie szybszym i tańszym sposobem na pozbycie się problemu, niż całkowita wymiana. Wymienić koniecznie trzeba dach, który pokryty jest blachodachówką.

Jeśli mamy dach kryty azbestem również niezbędne okaże się zerwanie całego pokrycia i nałożenie nowego. Chyba, ze chcemy zneutralizować jedynie jego szkodliwe pylenie, wtedy wystarczy użyć odpowiedniej warstwy izolacyjnej.

Warto jednak poważnie przemyśleć wymianę szkodliwego azbestu na inny, nie rakotwórczy materiał.