Dach – wymiana, czy naprawa

Dach to kluczowy element każdego budynku, to on chroni nas przed szkodliwymi skutkami przeróżnych zjawisk atmosferycznych, przez co narażony jest na największe zniszczenia. Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym konserwacja dachu i dbanie o jego należyty stan to nasze zadanie.

odbiór mieszkania forum domy na sprzedaż Biedrusko http://jandach.pl/pl/deweloper-biedrusko Deweloper Biedrusko - domy i mieszkania - Jandach

Najlepiej zorientować się we wszelkich ewentualnych kłopotach, zanim będzie za późno. Nie każda usterka dachu nadaje się do naprawy, czasami konieczna jest całkowita wymiana.

Naprawić można dach, w którym zauważyliśmy nieszczelności, gdy przecieka lub na suficie pojawiają się plamy wilgoci warto od razu wezwać specjalistę. Jeśli mamy do czynienia z dachem krytym papą z pewnością sobie poradzi.

Można zrobić łatę, bądź nawet ułożyć nowe pokrycie, co i tak będzie szybszym i tańszym sposobem na pozbycie się problemu, niż całkowita wymiana. Wymienić koniecznie trzeba dach, który pokryty jest blachodachówką.

Jeśli mamy dach kryty azbestem również niezbędne okaże się zerwanie całego pokrycia i nałożenie nowego. Chyba, ze chcemy zneutralizować jedynie jego szkodliwe pylenie, wtedy wystarczy użyć odpowiedniej warstwy izolacyjnej.

Warto jednak poważnie przemyśleć wymianę szkodliwego azbestu na inny, nie rakotwórczy materiał.