Apteczka pierwszej potrzeby

Apteczka pierwszej potrzeby

Elementarz w zakresie wyposażenia medycznego to apteczka. To podręczny zestaw opatrunków, plastrów, bandaży, środka odkażającego oraz nożyczek. Coraz częściej do apteczek dołączane są także zestawy umożliwiające higieniczne i skuteczne przeprowadzenie akcji sztucznego oddychania.

Warto, by taki pakunek znalazł się w każdym domu. Obowiązkowo apteczkę muszą wozić również kierowcy samochodów, ponieważ w razie wypadku właśnie z pomocą apteczki można opatrzyć rannych nim na miejscu pojawi się pogotowie. Dobra apteczka powinna być zamknięta w solidnym opakowaniu – zwykle jest to pojemnik z mocnego plastiku.

Cena apteczki nie jest zbyt wysoka – z reguły to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych, choć odradzamy kupowanie najtańszego dostępnego modelu. Lepiej zainwestować nieco więcej w zestaw posiadający niezbędne certyfikaty oraz ze wszystkimi elementami wyposażenia w środku. Optymalnym miejscem, aby dokonać takiego zakupu jest sklep z akcesoriami medycznymi – mamy wówczas pewność, że nabywamy produkt wysokiej klasy.